Podczas podrózy autokarem zostały wręczone koszulki klubowe. Otrzymali je opiekunowie grup - prof. Zbignniew Chmura i Krzysztof Kowalczyk (absolwent ZST, ex-prezes Klubu) oraz członkowie Zarządu obsługujacy trasy. Uczestnicy Rajdu otrzymali pamiątkowe breloki rajdowe.

W deszczu dotarliśmy pod słynny, zabytkowy, prawie 1000-letni Dąb Bartek. Pierwszego dnia 3 grupy (klasy I-sze + absolwenci, klasy II-gie + III TEAP, klasy III-cie) odbywały wędrówkę niezależnymi trasami. Po ok. 3 godzinach marszu w deszczu i mokrym, błotnistym terenie wszyscy dotarli do "Ameliówki" kompletnie przemoczeni. Po zakwaterowaniu w pokojach pokrzepił nas tradycyjny, rajdowy żurek. Wieczorem odbyło się spotkanie z piosenką, przy akompaniamencie gitary.

W drugi dzień, ze względu na warunki pogodowe, trasa przez Łysogóry została nieznacznie skrócowna, ale zdobyliśmy najwyższą w Górach Świętokrzyskich Łysicę - 612 m n.p.m. i znaną z sabatu czarownic oraz relikwi Krzyża Świętego Łysą Górę (Święty Krzyż).

Trzeciego dnia, mimo kłopotów z rezerwacją, udało się wejść całej grupie do Jaskini Raj. Wstęp do jaskini prawie w całości ufundowała Rada Rodziców ZST. Nieco rozczarowania było pod zamkiem w Chęcinach, ponieważ w tym roku zaplanowano jego remont.

Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełkbasek, a w autokarze konkurs turystyczno-krajoznawczy, w którym I miejsce zdobyła drużyna klasy III TSK w składzie: Damian Musiał, Marcin Wal, II miejsce przypadło ekipie klasy 1 N w składzie: Wojciech Rękas, Daniel Siedlik, a III-cie (po dogrywce z kl. 1 I/E - Michał Górski, Kamil Rzepa) - klasie II TACH w składzie: Mateusz Banaś, Mateusz Kras. Zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody (kubki termiczne, latarki diodowe i tyrystyczne kosmetyczki z żelem pod prysznic).

W rajdzie uczetniczyło 41 osób: 35 uczniów z 10 klas, 3 absolwenów i 3 opiekunów. -> lista uczestników.

Podziękowania za organizację i przeprowadzenie Rajdu należą się całemu Zarządowi Klubu, a szczególnie jego Prezesowi - Natalii Liro.